Events

23.05.2013
 
 

SMEs and entrepreneurs: boosting business using satellite applications / Využívanie satelitných služieb pre rast malých a stredných podnikov

Conference organised by EURISY and the Ministry of Education, Science, Research and Sport of the Slovak Republic
Location: Bratislava, Slovakia

Contact person
Marie-Laure Germain
Eurisy projects coordinator
IAP/ESA Ambassador Platform for SMEs representative
Tel: + 33 1 473488 22
94 bis avenue de Suffren, 75015 Paris, France
marie-laure.germain@eurisy.org
www.eurisy.org

Eurisy and the Ministry of Education, Science, Research and Sport of the Slovak Republic have the pleasure to invite you to the conference: SMEs and entrepreneurs: boosting business using satellite applications (click to download the final announcement and programme) on the 23rd of May 2013 in Bratislava, Slovakia.

You can register online here.

The evening before the conference, you are also invited to a welcome cocktail at the EC-organised European Space Expo (which stops over in Bratislava from the 18 to 23 of May, in its European tour). If you wish to attend the welcome cocktail, please confirm by the 20th May by writing to bratislava2013@eurisy.org.


Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácia Eurisy si Vás dovoľujú pozvať na konferenciu: Využívanie satelitných služieb pre rast malých a stredných podnikov (kliknutím získate program konferencie), ktorá sa koná
dňa 23. mája 2013 v Bratislave, Slovensko.


Môžete sa zaregistrovať on-line tu.

Zároveň si Vás dovoľujeme pozvať na uvítací koktejl, ktorý sa koná v predvečer konferencie na výstave Európskej Komisie “European Space Expo” (ktorá sa koná v Bratislave od 18. do 23. mája). V prípade záujmu, prosím potvrďte vašu účasť na uvítacom koktejli písomne na adrese bratislava2013@eurisy.org.